Cesky English
AWANA International ČR - křesťanské dětské kluby

Historie našeho povolání do služby

V létě 1983 po našem obrácení jsme prožili povolání do služby dětem. Začínali jsme jako učitelé v nedělní škole ve svém domovském sboru CB Pardubice. Po dalších pěti letech naše děti v nedělní škole vyrostly, a tak jsme pro ně založili dorostovou skupinu Ohnivý šíp. Netušili jsme, že Boží plán s námi na této úrovni ještě nekončí.

V roce 1995 jsem byl osloven Radou CB pracovat na plný úvazek jako celocírkevní tajemník pro dorost. Opustil jsem své milované povolání středoškolského učitele a spolu s novým týmem zkušených vedoucích dorostů jsem se na sedm let pustil do systematizace dorostové práce v naší denominaci. Založili jsme Dorostovou unii o. s. pro všechny vedoucí bez rozdílu denominace.

V průběhu této služby (v roce 1997) pronikla k našemu sluchu vůbec první zmínka o Awaně. Spolu s manželkou jsme vnímali, že to souzní s tehdejší potřebou posílit o klubový rozměr práci nedělních škol, tj. kategorii mladších školních dětí. Naše povolání k dětem dostalo další směr. Po dvouleté intenzivní překladatelské práci na tvorbě příruček i na vyškolení Awana vedoucích se ve čtyřech sborech rozjely první Awana kluby. Psal se rok 2000. Od té doby jsme v Čechách i na Slovensku pomohli sborům založit již přes 40 Awana klubů.

V posledních letech se šíře naší služby rozrostla o službu rodičům. Svými přednáškami i novými materiály Awany jim pomáháme budovat nejen mentální, ale také zdravý duchovní vývoj jejich dětí. Jedná se o projekty tzv. Domácí (rodinné) Awany a v rámci Awana klubů o nové programy pro předškolní děti Mláďátka a Méďové.

Misijní tým partnerů ve službě

Pokud vám leží na srdci duchovní stav nejmladší generace v našem národě, zapojte se do našeho týmu. Jsou to křesťané, kteří znají naši službu a finančně i modlitebně nás podporují. Posíláme jim o naší službě zprávy. Členem týmu se můžete stát zasláním jakékoliv částky na náš účet Awana International ČR.
Pokud byste se chtěli stát stálými členy týmu, můžete si stáhnout a vyplnit tento formulář. nebo nás kontaktovat na adresách r.kalensky@awana.org nebo dagmar.kalenska@tiscali.cz.


Realizace Josef Chmel - sofware© Copyright 2005, Awana ČR