Cesky English
AWANA International ČR - křesťanské dětské kluby

Biblický kvíz 2010 v Pardubicích

Foto.
Letošní Biblický kvíz byl již druhým v pořadí, který se konal v přírodě a také pro Svatojánky. Novinky loňského roku - sloučení písemného a A-B-C kvízu do české varianty "běžeckého" kvízu se osvědčilo, takže další ročníky v tomto duchu budou určitě následovat. Rychlostní kvíz i nadále bude jen pro kategorie Plamínek a Pochodeň.

Biblický kvíz proběhl na víkendovém soustředění v Pardubicích společně s Awana hrami v sobotu 17. dubna v Arše. Registroval se neobvykle velký počet hlídek Svatojánků - celých osmnáct. Plamínkovských hlídek bylo 13 a hlídek Pochodní 8.

Je vidět, že změna formátu Biblického kvízu a zejména zjednodušení kategorií, a tím i otázek, české dětské dušičce prospěla. Zřejmě je v nás zakořeněna větší obava z neúspěchu, proto se bojíme náročných soutěží.

Zjednodušení spočívalo ve spojení všech kategorií do jedné, tj. všechny tři hodnosti Neposeda, Turista a Cestovatel do jedné - Svatojánek. Otázky se připravovaly pouze z knihy Neposeda. Podobně tomu bylo u starších kategorií. V kategorii Plamínek se tvořily kvízové otázky pouze z knihy Holubice a u Pochodní pouze z knihy Jelen.

Výsledky Biblického kvízu 2010

Kategorie Svatojánek:

1. místo hlídka BJB Brno - 70 bodů
2. místo BJB Šumperk - 69,5 bodu
3. místo BJB Brno - 69 bodů  

Kategorie Plamínek:

1. CB Praha 13 - 135 bodů
2. místo CB Pardubice - 133 body
3. místo CB Tábor - 130 bodů  

Kategorie Pochodeň:
1. místo BJB Šumperk - 148 bodů
2. místo BJB Brno - 125 bodů
3. místo CB Tábor - 121 bod


Realizace Josef Chmel - sofware© Copyright 2005, Awana ČR