Cesky English
AWANA International ČR - křesťanské dětské kluby

Awana hry 2013 v Písku

Potřetí se organizace víkendu Awana her a Awana kvízu ujal někdo jiný, než misionáři Awany Radek s Dášou. Tento krát to byl Sbor Církve bratrské Elim v Písku. Hlavními organizátory, jejichž prostřednictvím patří velký dík všem píseckým, byli členové Služebního týmu Awany Ríša Váňa a Klára Heczková. Oba jsou součástí úžasného týmu vedení celého sboru CB Elim.

Letošní účast byla rekordní - na sobotním hlavním dnu startovalo 133 dětí podporováno svými vedoucími, kterých bylo 56. Celkem 189 účastníků Awana her a Awana biblického kvízu. Letošními nováčky soutěže byly týmy CB Poděbrady, AC Mana Strakonice a AC České Budějovice. Na Awana hry Svatojánků se registrovalo 7 týmů. Soutěžilo se v jednom čtverci tak, že unikátním způsobem oněch sedm týmů rotoval, takže celkový počet bodů rovnou určil vítěze Awana her pro Svatojánky.
Pořadí AH Svatojánků skončilo následovné:

 1. spojené družstvo BJB Brno a CB Tábor
 2. CB Pardubice
 3. BJB Šumperk
 4. AC Mana Strakonice
 5. spojené družstvo CB Poděbrady a CB Písek
 6. CB Elim Písek
 7. AC České Budějovice

V soutěži starších dětí - Awana her Plamínků a Pochodní - bylo přihlášeno dokonce 8 týmů. Již podruhé byl použit unikátní systém rotace družstev na jednom Awana čtverci. Letos byl vylepšen tak, aby byla zajištěno hledisko stejného počtu vzájemných startů. O vyrovnaných výkonech klubů, resp. hráčů svědčí i to, že konečný bodový rozdíl mezi druhým a pátým místem činil pouhé dva body. Vše rozhodla poslední desátá disciplína Shoď kuželku. Tříhodinová bitva tedy nakonec skončila tímto pořadím:

 1. BJB Šumperk (75 bodů)
 2. CB Elim Písek (53 body)
 3. BJB Brno (52 body)
 4. CB Karlovy Vary (51,5 bodu)
 5. CB Pardubice (51 bod)
 6. AC České Budějovice (46,5 bodu)
 7. CB Tábor (42 body)
 8. CB Poděbrady (30 bodů)

První tři týmy v obou kategoriích si odvezly tradičně medaile a diplom do sboru. Všichni si odváželi odměny, které zajišťoval pořádající sbor CB Elim Písek. Putovní pohár pro vítěze tedy opět (již po šesté, ale naprosto zaslouženě) zůstal loňskému vítězi BJB Šumperk.

Na Awana hrách 2013 byl překonán pouze jeden rekord. Svůj vlastní rekord v Maratónské štafetě překonal o 40 setin tým BJB Šumperk.

Příští 11. ročník. se bude konat v Černé Hoře u Blanska v centru Word of Life 6.-8. června 2014. Příštímu ročníku třikrát hurááá!


Realizace Josef Chmel - sofware© Copyright 2005, Awana ČR