Cesky English
AWANA International ČR - křesťanské dětské kluby

Awana hry - sportovní soutěž družstev

Foto.
Awana hry jsou celostátním setkáním Awana klubů. Soutěží se v deseti předem určených mezinárodních disciplínách v Awana čtverci. V České republice jsou pořádány od roku 2003. Hlavním účelem Awana her je, aby se děti z klubů mohly navzájem poznávat a diváci mohli slyšet evangelium.

Pravidla Awana her

Soutěží 10 až 12 členná družstva sestavená z dětí jednoho sboru v Awana klubu Plamínek a Pochodeň. Nejméně polovinu hráčů musí tvořit dívky a nejméně polovinu členové klubu Plamínek. Při nedostatku starších dětí je možno po zralé úvaze doplnit tým mladšími Svatojánky, kteří ve smyslu výše uvedených požadavků univerzálně nahrazují děvčata i chlapce bez ohledu na své pohlaví. Zde jsou podrobnější pravidla Awana her v poslední verzi 2019.

Pro Awana hry 2019 jsou považovány za jednotlivé kategorie tyto ročníky:
za Svatojánky se považují ročníky: od září 2009 a mladší
za Plamínky se považují ročníky: od září 2007 do srpna 2009
za Pochodně se považují ročníky: od září 2005 do srpna 2007

Po AH 2010 se zrušilo pravidlo doteku při jakékoliv běžecké disciplíně. Balónkový volejbal byl nahrazen disciplínou Sáčková Bonanza a bodují se (pokud je to možné) všechna čtyři místa.

V Awana hrách pro Svatojánky soutěží družstvo 8 až 10 členné. Po AH Svatojánků 2010 se nahrazuje Svatojánkovské rojení disciplínou Sáčková Bonanza (poněkud zjednodušená verze disciplíny starších děti - viz pravidla). Bodují se rovněž všechna čtyři místa. Zde jsou pravidla Awana her pro Svatojánky v poslední verzi 2019.

.

Od roku 2014 se hrají Awana hry na travnaté ploše a soutěží se také v tzv. OldStars týmech, což jsou vedoucí a vedoucí ve výcviku. Proto byl počet disciplín v Awana hrách Plamínků&Pochodní snížen na 7 a počet disciplín Awana her Svatojánků na 5.

Hry řídí vyškolení rozhodčí. Každý čtverec má čtyři čárové a jednoho hlavního - kruhového rozhodčího. Každou z deseti mezinárodních disciplín posuzuje čárový rozhodčí podle přesných pravidel pro rozhodčí, aby soutěž probíhala radostně a spravedlivě. U každého Awana hracího čtverce asistují dva nezávislí zapisovatelé výsledků a dva časoměřiči. Povinností zapisovatelů a časoměřičů je pečlivě zapisovat body a rekordy.

Na Awana hry je třeba se v klubu nejen dobře připravovat, ale i přihlásit. Zde je registrační formulář pro přihlášení Awana týmu.

Vítězové jednotlivých ročníků

Awana hry 2003 v Pardubicích - Elim Písek+Hvožďany

Awana hry 2004 v Pardubicích - Elim Písek+Hvožďany

Awana hry 2005 v Pardubicích - Elim Písek+Hvožďany

Awana hry 2006 v Pardubicích - CB Český Těšín

Awana hry 2007 v Pardubicích - CB Český Těšín

Awana hry 2008 v Pardubicích - BJB Šumperk

Awana hry 2009 v Pardubicích - BJB Šumperk

Awana hry 2010 v Pardubicích - BJB Šumperk

Awana hry 2011 v Chotěboři - BJB Šumperk

Awana hry 2012 v Šumperku - BJB Šumperk-Žraloci

Awana hry 2013 v Písku - BJB Šumperk

Awana hry 2014 v Černé Hoře - BJB Šumperk

Awana hry 2015 v TZ Domino u Skutče - BJB Brno+Uherské Hradiště

Awana hry 2016 v Šumperku - CB Poděbrady

Awana hry 2017 v RZ Blaník - CB Poděbrady

Awana hry 2018 v RZ Mladočov - CB Poděbrady


Realizace Josef Chmel - sofware© Copyright 2005, Awana ČR