Cesky English
AWANA International ČR - křesťanské dětské kluby

Awana konference 2005

Foto.

Pardubická modlitebna Církve bratrské Archa přivítala na 60 účastníků z 11 Awana klubů celé České republiky. Hlavním řečníkem konference byl evropský ředitel Awany Eddie Hester.

Jeho téma znělo provokativně "Jak zabít svůj Awana klub". Naštěstí tuto nadsázku vedoucí dobře pochpili a deset ironicky pojatých zásad Awana vedoucích je oslovilo pozitivně.
Eddie Hester
Ředitel Awany pro Evropu a Asii Eddie Hester
při své přednášce Jak zabít svůj klub (překládá David Rusnok)

Eddie Hester pokračoval velice zajímavou prezentací "Awana ve světě". Zajímavou perličkou byl příběh misionáře z Nepálu, který za svými kluby chodí pěšky. Na tom by celkem nebylo nic divného, jen že tato cesta trvá v himalájských podmínkách několik dní. Setká se s vedoucími, povzbudí je a poradí jim jako zkušený misionář, v čem jsou dobří a kde třeba přidat, a zase se vydá na několik dní trvající cestu zpět. Jaká oběť pro službu Pánu!
V Indii, kde je miliarda obyvatel, je 40% dětí a mládeže do 18 let. To je pro nás nepředstavitelné množství. Jen pro srovnání - těch 40% znamená 400 miliónů dětí a mládeže, přičemž celé USA mají pouhých 280 miliónů obyvatel. I v Indii jsou Awana kluby, ve ketrých slouží vedoucí dětem evangeliem. V jednom městě je tolik dětí, že jeden stejný tým vedoucích jezdí pět dní v týdnu každý podvečer na jiné místo jejich slamu, aby alespoň malá část všech dětí z několikatisícového chudinského slamu mohla chodit do Awana klubu. A stejně tam mají každý den přes 200 dětí.
Odpoledním hostem byla opět Libuška Pavelková z Dětské misie. Její téma znělo "Jak oslovit postmoderní děti". Jeden příběh za všechny, o čem byla řeč: Malé děvčátko slyšelo při evangelizaci, že je třeba přijmout Pána Ježíše do srdce. Když pak její věřící dědeček podstupoval transplantaci srdce, ptala se maminky, zda bude muset děda přijmout znovu Pána Ježíše, když bude mít nové srdce.
Ukazuje to, jak musíme zvěstovat evangelium dnešním dětem jasně a srozumitelně. Tuto zásadu Awana důsledně dodržuje a snaží se učit vedoucí, aby jejich zvěst byla naléhavá, ale jasná a srozumitelná nejen danému věku dítěte, ale i jeho jazyku.


Host ředitelka DM Libuška Pavelková
Host z Dětské misie - ředitelka DM Libuška Pavelková
při přednášce o postmoderních dětech

Misionář Awany Radek Kalenský
Misionář Awany Radek Kalenský
při ukázce práce s evangelizační kostkou

Účastníci konference
Účastníci konference z 11 Awana klubů celé ČR

Dáša Kalenská
Dáša Kalenská při přednášce jak učit biblický verš

Realizace Josef Chmel - sofware© Copyright 2005, Awana ČR