Cesky English
AWANA International ČR - křesťanské dětské kluby

Awana hry Svatojánků

Foto.
Svatojánkům jsme také umožnili soutěžit v Awana hrách. Dali jsme jim jednoduchý název Awana hry pro Svatojánky. Poprvé si Svatojánci samostatně zahráli na společném víkendu Awana her a Biblického kvízu 25. a 26. dubna 2009 v Pardubicích.

Co jsou Awana hry pro Svatojánky

Jsou jednodušší a hravější, je tam podstatně méně disciplín a rozhodčí nehodnotí tak přísně. Účel AH pro Svatojánky je dvojí:

 • otužit Svatojánky a připravit je na soutěž ve "velkých" Awana Hrách
 • umožnit mladším dětem přijet na společný víkend a mít svůj program (aby mohl přijet celý klub)
 • hlavním cílem však je, aby si to děti užily ve společenství kamarádů z dalších klubů a slyšely evangelium
 • .

  Soutěží 8 až 10členná družstva sestavená pouze ze Svatojánků. Za Svatojánka je počítáno dítě, které skutečně v klubu Svatojánků daný školní rok pracuje a vejde se do ročníků, které pro daný soutěžní rok stanovuje misionář Awany a ředitel závodu. Na rozdíl od Awana her Plamínků a Pochodní zde není žádné omezení v poměru chlapců a dívek.

  Původně se soutěžilo v šesti disciplínách, ale po prvním ročníku jsme zvážili, že jich stačí jen pět. I tak trvá soutěž v jednom čtverci skoro 50 minut. Od roku 2019 se soutěží v těchto pěti disciplínách (číslování podle pravidlech Awana her pro Svatojánky): č. 9 Hon na vedoucí, č. 5 Pendolíno, č. 10 Pošli sáček, č. 7 Sáčková Bonanza a č. 8 Shoď kuželku Svatojánků.

  V roce 2011 se konaly Awana hry Svatojánků poprvé mimo Pardubice na soutěžním víkendu v rekreačním středisku ČCE Chotěboř. Byl to skvělý společný víkend, kde proběhl kromě Awana her pro Svatojánky i Biblický kvíz Svatojánků.

  Zde je registrační formulář pro přihlášení na Awana hry Svatojánků.


  Realizace Josef Chmel - sofware© Copyright 2005, Awana ČR